Zabudowy tarasów

 

  • ZABUDOWA TARASU W SYSTEMIE RAMOWYM I BEZRAMOWYM:

    zabudowa tarasu Loggia SystemW domkach jednorodzinnych ogród i taras to miejsce do wypoczynku i relaksu w połączeniu z przyrodą. Jednak w naszym klimacie bez odpowiedniej zabudowy tarasu, w porze jesienno-zimowej to miejsce staje się bezużyteczną powierzchnią. System przesuwny jest odpowiedzią na to, aby z tarasu korzystać przez cały rok niezależnie od pogody. Lekka i estetyczna konstrukcja aluminiowo-szklana to inwestycja na długie lata, która nie tylko podnosi wartość nieruchomości, ale także daje wspaniałe miejsce do wypoczynku. W zimie można wykorzystać zabudowany taras jako miejsce, gdzie przechowywane są rośliny doniczkowe lub ogrodowe. Dodatkowa zaletą też jest rozwiązanie corocznego problemu z odpadającymi płytkami – podłoga już nie ulega zamoczeniu i tym samym rozmarzaniu po zimie. Zabudowany taras to także mniejsza utrata ciepła z budynku, a więc i mniejsze koszty ogrzewania pomieszczeń, gdyż konstrukcja aluminiowo-szklana dodatkowo osłania część mieszkalną. Zastosowanie system przesuwnego w zabudowie tarasu daje zdecydowaną przewagę nad zastosowaniem stałego przeszklenia, gdyż w porze letniej można przesunąć panele szklane na bok i cieszyć się otwartą przestrzenią i połączeniem tarasu z ogrodem.

     

    System COPAL pozwala nam na zabudowę tarasu lub werandy w systemie ramowym lub bezramowym. Przesuwne i stałe segmenty COPAL można również komponować z drewnem, jako głównym elementem konstrukcyjnym.

     

    Zastosowanie odpowiedniego szkła wraz z systemem zabudowy jest podstawą ogrodu zimowego. Od jego rodzaju zależy bezpieczeństwo,zabudowa tarasu funkcjonalność i przyjemność użytkowania tarasu. Dlatego pojawia się pytanie: „Jakie wybrać szkło na dach i ściany?”. W zabudowie ogrodu zimowego w systemie ramowym specjalnie zaprojektowane profile aluminiowe pozwalają na zastosowanie szyb zespolonych, które znacznie podwyższają standard zabudowy.

     

    Do tego typu konstrukcji rekomendowane są szyby zespolone z ramką dystansową i wypełnione gazem szlachetnym lub osuszonym powietrzem. Możemy wybierać pośród wielu rodzajów szyb zespolonych: szyby zespolone izolujące akustycznie, przeciwsłoneczne szyby zespolone, samoczyszczące szyby zespolone, dekoracyjne szyby zespolone, szyby zespolone bezpieczne, chroniące przed atakiem lub ognioodporne. Najczęściej stosowane są termoizolacyjne szyby zespolone podwójnie.

     

    Szkło na dach:
    Ze względu na bezpieczeństwo użytkowania zabudowanego tarasu w zimie i przy opadach śniegu, zalecane jest w przeszkleniu dachu zastosować kombinację: szybę bezpieczną hartowaną od zewnątrz i szybę laminowaną bezpieczną od wewnątrz.

     

    Szkło na ściany:
    Ze względu na bezpieczeństwo i ochronę przed stłuczeniem się szyby i zranienie szkłem, powinno się zastosować szyby zespolone z wewnętrzną szybą laminowaną (szyby bezpieczne).

     

    Szkło laminowane to gwarancja bezpieczeństwa przy ewentualnym zbiciu szyby np. przez dziecko – szyba laminowana jest tak samo wytrzymała jak zwykła szyba, lecz składa się z dwóch warstw szkła, między którymi znajduje się folia. Jeśli szyba się rozbije, ta folia utrzymuje całą szybę w ramie, dzięki czemu nie powstaje dziura, przez którą może wejść włamywacz, ani też szyba nie rozbija się na duże ostre kawałki.

     

    Szkło hartowane charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością termiczną i odpornością na powierzchniową różnicę temperatur. Szyba hartowana jest do pięciu razy mocniejsza od zwykłej szyby, co oznacza, że trzeba uderzyć w nią pięć razy mocniej, by ją rozbić, a jeśli już się rozbije, to na wiele maleńkich kawałków, które są o wiele mniej niebezpieczne.

     

    Dużym ułatwieniem w ogrodach zimowych jest zastosowanie szkła samoczyszczącego, które skutecznie zmywa zabrudzenia - utleniając je i uwalniając z powierzchni szkła, przez co nie musimy już tracić czasu na mycie tak dużych powierzchni jak zabudowa tarasu.

Zabudowa tarasu w systemie ramowym