Zabudowy balkonów

W wielorodzinnych blokach mieszkalnych balkon często jest niedocenionym i niewykorzystanym elementem mieszkania. Tymczasem ramowa lub bezramowa zabudowa balkonu potrafi zwiększyć nie tylko jego funkcjonalność ale też komfort jego użytkowania. Odpowiednio zagospodarowany kawałek tej dodatkowej przestrzeni to doskonałe miejsce na odpoczynek niezależnie od warunków atmosferycznych. System powstał z myślą o tych, którzy szukają lekkiej i trwałej konstrukcji o wysokich walorach estetycznych i użytkowych pozwalających na jednoczesne docieplenie mieszkania oraz odizolowanie od hałasu miejskiego. Ramowa lub bezramowa zabudowa balkonów w systemie aluminiowych okien przesuwnych to odpowiedź na funkcjonalność oraz oszczędność w obudowie balkonu.

Aby pomóc Państwu w podjęciu decyzji odnośnie zabudowy balkonu, poniżej spróbujemy przybliżyć temat ramowa zabudowa balkonu Kraków lub bezramowa zabudowa balkonu Kraków.

zabudowa balkonu Loggia System


Zabudowa balkonu to:

 • ochrona przed wiatrem, deszczem i śniegiem oraz przed różnymi zanieczyszczeniami i ptakami, przez co staje się on łatwiejszy w utrzymaniu czystości, a przy tym nie ogranicza nam dostępności światła do mieszkania
 • energooszczędność - ograniczenie utraty ciepła z mieszkania
 • izolacyjność akustyczna – stanowi dodatkową ochronę przed hałasem
 • większe bezpieczeństwo – w mieszkaniach na parterze jest także doskonałą barierą antywłamaniową dzięki bezpiecznej szybie a także możliwości zamontowania zamków zabezpieczających, które chronią przed przesunięciem okien przez obcych z zewnątrz lub też dzieci przebywające na balkonie
 • dodatkowe pomieszczenie  - palarnia, pomieszczenie na wywieszenie prania w deszczowe dni, pokój do relaksu bez konieczności wychodzenia z domu w ciepłe dni

ramowa zabudowa balkonu

Ramowa lub bezramowa zabudowa balkonu to funkcjonalność i wygoda w użytkowaniu, a także łatwość do utrzymania w czystości bez żadnych zabiegów konserwujących. Raz zamontowana zabudowa balkonu będzie dobrze służyła przez wiele lat. Dzięki delikatnemu wyglądowi może podnieść walory estetyczne budynku bez naruszania jego architektury.
Oferujemy profile anodowane na kolor naturalny (srebrny), a na życzenie klienta dostarczamy profile lakierowane proszkowo w dowolnym kolorze wg oznaczeń RAL.
Anodowane, czyli zabezpieczone przed utlenianiem aluminium, zapewniają długoletnią trwałość powierzchni i nie wymagają konserwacji.

Montaż zabudowy balkonu:
Montaż ramowej lub bezramowej zabudowy balkonu zamówionej w firmie LOGGIA SYSTEM Kraków, wykonywany jest przez jednego lub dwóch wykwalifikowanych monterów. Trwa około trzech do kilku godzin w zależności od wielkości zabudowy balkonu. Zanim jednak przystąpimy do montażu, umawiamy się z klientem na dokładny pomiar balkonu i przedstawiamy Państwu wycenę oraz termin realizacji. W wyznaczonym terminie przyjeżdżamy z gotowymi elementami, które składamy w jedną całą aluminiowo-szklaną konstrukcję. Montaż nie wymaga ani spawania, ani murowania. Całość jest osadzona za pomocą kołków rozporowych, a tam gdzie styka się aluminium z murem, uszczelniamy silikonem. Dużą zaleta systemu jest łatwy, szybki i czysty montaż już w wykończonych pomieszczeniach, który jest nieuciążliwy dla klienta.

 

Projekt zabudowy balkonu:

Aby być w zgodzie z przepisami i swoimi sąsiadami należy przygotować projekt zabudowy balkonu. Taki projekt należy przedstawić w Spółdzielni Mieszkaniowej lub u administratora budynku, który przekaże go do Urzędu Miasta /Gminy (w Krakowie - Wydział Architektury i Urbanistyki, Urząd Miasta Krakowa). Urząd ma 30 dni na wydanie opinii.

Jeżeli jesteście Państwo w sytuacji gdzie jest wymagany przez Spółdzielnię Mieszkaniową bądź Administrację Domu profesjonalny projekt zabudowy balkonu, sporządzony przez osobę uprawnioną, możemy go dla Państwa przygotować - szczegóły w zakładce "WYCENA".

 

 • ZABUDOWA BALKONU W SYSTEMIE RAMOWYM – COPAL SYSTEM

  ramowa zabudowa balkonuSystem ramowy zabudowy balkonów to nowoczesny system przesuwnych okien ze szkła i aluminium. Zabudowa balkonu w tym systemie to ramy okien wykonane z anodowanych profili aluminiowych oraz szyby o grubości od 4 mm (szyba pojedyncza) do 16 mm (dla szyby zespolonej posiadającej izolację termiczną). Zamontowane okna poruszają się po torach prowadnic (od 1-4 w zależności od ilości przesuwanych elementów), a dzięki zastosowaniu specjalnych łożysk czynność ta jest niezwykle łatwa. Zaletą jest możliwość przesunięcia wszystkich okien po czterotorowej prowadnicy i ustawienia ich jeden za drugim. Szczelność zapewnia system uszczelnień polegający na zahaczaniu się sąsiadujących elementów przesuwnych oraz zamontowanych na oknach uszczelkach włosowatych, które zapobiegają dostawaniu się pyłu i wiatru z zewnątrz. Natomiast zamontowanie specjalnych zamków nie pozwoli na otworzenie okien przez niepowołaną osobę z zewnątrz lub dziecko przebywające na balkonie.
  Oferowany przez nas system COPAL doskonale nadaje się do zabudowy loggi i balkonów wysuniętych. Umożliwia on wykonanie zadaszeń, co pozwala na zabudowę balkonów na ostatnich piętrach. Utrzymanie w czystości tej lekkiej aluminiowej konstrukcji nie stanowi problemu, gdyż okna w bardzo łatwy sposób ściąga się z torów prowadnic w celu ich umycia.

  Możliwe są trzy warianty zabudowy balkonu:
  - okna przesuwane od poziomu balustrady
  - okna przesuwane od poziomu balustrady + zabudowa poniżej balustrady płytą poliwęglanową 8mm lub 10 mm
  - drzwi przesuwane od podłogi do sufitu

  Elementy dodatkowe, które można zamontować to:
  - okapnik lub daszek nad zabudową balkonu
  - zamki zabezpieczające przed przesunięciem okien z zewnątrz
  - dodatkowe okno z siatką stalową będące zabezpieczeniem dla zwierząt domowych
  - dodatkowe okno z siatką z tworzywa będące zabezpieczeniem przed owadami
  - profile lakierowane proszkowo w dowolnym kolorze RAL
  - inny kolor szyby

   

 • ZABUDOWA BALKONU W SYSTEMIE BEZRAMOWYM – COPAL BKS:


  bezramowa zabudowa balkonu

   System bezramowy BKS zabudowy balkonów to nowoczesne rozwiązanie konstrukcyjne polegające na tym, że w tym systemie przeszklenia brak jest ram pionowych pomiędzy szybami. Szkło jest ułożone w zupełnie niewidoczną i jednolitą płaszczyznę. Bezramowa zabudowa balkonu Kraków umożliwia przesunięcie wszystkich szyb na jedną stronę i złożenie ich w jeden pakiet, a dzięki specjalnie skonstruowanym zawiasom pojedyncze panele szklane otwierają się do wewnątrz pod kątem 90 stopni. Szkło użyte do tego systemu jest szkłem hartowanym o grubości 6 mm, 8mm lub 10 mm, które jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne i w razie stłuczenia nie stanowi zagrożenia dla przechodniów.  System ten umożliwia zabudowę balkonów różnych kształtów i typów w starym i nowym budownictwie. Daje on możliwość uzyskania całkowicie lub tylko częściowo otwartego pomieszczenia. Zabudowanie balkonu bezramową zabudową sprawia, że budynek ma bardzo luksusowy i nowoczesny wygląd.

  System bezramowej zabudowy balkonów COPAL BKS uzyskał aprobatę techniczną Europejskiej Organizacji ds. Aprobat Technicznych – European Organisation of Technical Approvals. Dzięki temu posiada oznaczenie CE, czyli deklaracje producenta, że oznakowany produkt spełnia wymagania dyrektyw związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska.