Moskitiery

 

MOSKITIERY OKIENNE RAMKOWE:

Moskitiera okienna ramkowa to trudnopalna siatka z włókna szklanego, napięta i osadzona w profilach aluminiowych zapewniających trwałość i stabilność. Jest przystosowana do wielokrotnych, bezinwazyjnych mocowań do futryny okiennej za pomocą metalowych, obrotowych zaczepów. Moskitiera ramkowa umożliwia otwieranie i zamykanie okna bez konieczności jej demontażu. Moskitiera ramkowa nadaje się do montażu we szystkich systemach stolarki okiennej PCV, drewnianej i aluminiowej.

Moskitiera okienna ramkowa - Loggia System

Montowana w oknach i drzwiach uniemożliwia dostawanie się owadom i pyłkom oraz innym zanieczyszczeniom do wnętrza pomieszczeń, co zapewnia duży komfort wiosną i latem. Ma estetyczny i delikatny wygląd, dający prawie całkowitą przeźroczystość.

Moskitiera to produkt wielosezonowy, odporny na warunki atmosferyczne. Jest to produkt przystosowany do używania przez okres całego roku, jednakże demontaż moskitiery na okres zimy, przedłuża jej żywotność. Możliwość prostego demontażu, a potem ponowne zamocowanie moskitiery w oknie, pozwala nam także na utrzymaniu jej w czystości.

Moskitiera okienna ramkowa - Loggia System


Moskitiery ramkowe są dostępne w dwóch wersjach: standard oraz exclusive.

- okna cofnięte (typowe) - wersja standard oraz exclusive.

- okna jednopłaszczyznowe (zlicowane) - tylko wersja standard.

 

Gama kolorystyczna profili aluminiowych pozwala nam na dobranie odpowiedniego koloru najbardziej zbliżonego do koloru ram okiennych.

Kolorystyka profili aluminiowych:

- standardowe, gładkie: biały (RAL 9016), brąz czekolada (RAL 8017), brąz ciemny (RAL 8022), antracyt (RAL 7016)

- drewnopodobne ze strukturą: złoty dąb (RAL 8003) , orzech (RAL 8028), mahoń ze strukturą (8015), winchester

 

Rodzaj siatki:

- standardowy: trudnopalna z włókna szklanego - kolor grafitowy lub czarny,

- możliwość zastosowania siatki przeciwpyłkowej - kolor czarny

 

UWAGA! MAX. WYMIARY:

W moskitierach o szerokości lub wysokości przekraczającej 150 cm mocowane są poprzeczki usztywniające konstrukcję (dotyczy wersji standard)

 

MOSKITIERY DRZWIOWE RAMKOWE -  OTWIERANE (NA ZAWIASACH):

Moskitiera drzwiowa ramkowa, otwierana stosowana jest do zasłonięcia drzwi balkonowych lub tarasowych. Jest to trudnopalna siatka z włókna szklanego, napięta i osadzona w profilach aluminiowych, montowana za pomocą zawiasów, otwierana na zewnątrz, a do jej zamknięcia służy zamek magnetyczny.  Poszerzony ramiak w dolnej części zabezpiecza moskitierę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz usztywnia konstrukcję. Jest to dobre rozwiązanie do często przekraczanych drzwi ze względu na łatwość otwierania i zamykania. moskitiera drzwiowa otwierana2 - Loggia System

W moskitierze drzwiowej, otwieranej można zastosować zawiasy z samozamykaczem, przez co drzwi będą zamykać się samoczynnie.

Odkopnik: jest to przeźroczysta lub przydymiona płyta z poliwęglanu komorowego (standard 20 cm) umieszczona pod poprzeczką w dolnej części drzwi. Istnieje możliwość  zamontowania w niej przejścia dla małych zwierząt. Przejście  jest dostępne w dwóch rozmiarach (mały i średni), w kolorze białym lub brązowym.

Gama kolorystyczna profili aluminiowych pozwala nam na dobranie odpowiedniego koloru najbardziej zbliżonego do koloru ram okiennych.

Kolorystyka profili aluminiowych:

- standardowe, gładkie: biały, brąz czekolada (RAL 8017), ciemny brąz (8022), złoty dąb bez struktury (RAL 8023), antracyt (RAL 7016),;

- drewnopodobne ze strukturą: złoty dąb (RAL 8003), mahoń (8015), orzech (8028), antracyt (7016),

 

moskitiera drzwiowa otwierana

Rodzaj siatki:

- standardowy: trudnopalna z włókna szklanego - kolor grafitowy lub czarny,

- możliwość zastosowania siatki przeciwpyłkowej - kolor czarny.

 

Aspekty techniczne:

- Moskitiery drzwiowe ramkowe montowane są na zawiasach, co wymaga nawiercenia w futrynie otworów pod zawiasy i zamki magnetyczne;

- Zawiasy: standardowe lub ze sprężyną samozamykającą;

- MAX. WYMIARY szerokość 120 cm, wysokość 230 cm;

- W drzwiach o szerokości powyżej 100 cm lub wysokości powyżej 220 cm stosujemy narożniki wzmacniające konstrukcję (narożniki białe, brązowe, RAL 8003);

 

MOSKITIERY DRZWIOWE RAMKOWE - PRZESUWNE:

Moskitiera drzwiowa przesuwna - Loggia SystemMoskitiera drzwiowa ramkowa, przesuwna stosowana jest głównie tam gdzie chcemy zaoszczędzić miejsce (np. na balkonach) oraz do szerokich drzwi balkonowych lub tarasowych. Jest to trudnopalna siatka z włókna szklanego, napięta i osadzona w profilach aluminiowych, osadzona w systemach szyn prowadzących. Wszystkie elementy przesuwne wysposażone są w odporne na ścieranie rolki jezdne, dzięki czemu nie wymagają częstej konserwacji a skrzydła lekko się przesuwają. W zależności od potrzeb oferujemy drzwi jedno lub dwuskrzydłowe.

Kolorystyka profili aluminiowych:

- biały, brąz (RAL 8019)

 

Moskitiera przesuwna - uchwyt - Loggia System

Rodzaj siatki:

- standardowy: trudnopalna z włókna szklanego - kolor grafitowy lub czarny,

- możliwość zastosowania siatki przeciwpyłkowej - kolor czarny.

 

Aspekty techniczne:

- Montaż torów jezdnych do ramy okna lub wnęki okiennej;

- W zależności od potrzeb dostępne są drzwi jedno lub dwuskrzydłowe;

- Istnieje możliwość zamontowania moskitiery przesuwnej jednoskrzydłowej na pojedynczym torze w otworach z zamontowaną roletą zewnętrzną. Warunkiem jest minimum 16 mm prześwitu od ramy do wewnętrznej strony pancerza rolety.

 

MAX. WYMIARY pojedynczego skrzydła: 200 cm x 250 cm

 

MOSKITIERY ZWIJANE, ROLOWANE:

Moskitiera zwijana może służyć do zabezpieczenia zarówno otworów okiennych jak i drzwiowych. Jest to trudnopalna siatka z włókna szklanego, która rozwija się z wałka ukrytego w kasetce (podobnie jak w roletach) i przemieszcza się w specjalnych prowadnicach. Dzięki montażowi w kasetce moskitierę można łatwo zwinąć i ukryć, wtedy kiedy nie jest nam potrzebna, a kasetka dodatkowo chroni moskitierę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Moskitiera wyposażona jest w mechanizm sprężynowy zwijający siatkę, a zastosowany spowalniacz daje możliwość płynnego nawoju siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.

Moskitiera zwijana, rolowana montowana jest do wnęki okiennej na prowadnicach, a do nich jest przykręcana kasetka.


Kolorystyka profili aluminiowych:

- lakierowane: biały, brąz czekolada (RAL 8017), antracyt (RAL 7016),

- okleinowane: złoty dąb, orzech.

moskitiera zwijana

Dwa rodzaje moskitiery zwijanej:

1. Wersja pozioma - Przesuwana lewo-prawo, stosowana do drzwi balkonowych lub tarasowych. Blokowanie moskitiery przy pomocy listwy magnetycznej pozwala łatwo i szybko ją rozwinąć i zwinąć. Dolna część listwy moskitiery poziomej wyposażona jest w rolkę ułatwiającą jej przesuwanie.

2. Wersja pionowa - przesuwana góra-dół, najczęściej stosowana do okien. Przy zwolnieniu siatki z uchwytów, spowalniacz moskitiery daje możliwość płynnego nawoju siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.

Istnieją 3 sposoby zamykania moskitiery pionowej:

Pierwszy:
Moskitiera z listwą magnetyczną (jak przy zamykaniu moskitiery w wersji poziomej) - Po rozwinięciu listwa z siatką mocowana jest do dodatkowej listwy magnetycznej

Drugi:
Moskitiera z zatrzaskiem - Listwa dolna blokowana jest w zatrzaskach znajdujących się w dolnej części prowadnic.

Trzeci:
Moskitiera z listwą hakową - Listwa dolna zaczepiana jest o dodatkową listwę zamontowanąw dolnej części moskitiery.

 

MIN. SZEROKOSĆ KASETY - 50 cm.

MAX WYMIARY:
Wersja pozioma - drzwiowa: 150 x 240 cm (możliwe połącznie dwóch moskitier drzwiowych i uzyskanie wymiaru 300 x 240 cm)
Wersja pionowa - okienna: 240 x 160 cm