Moskitiery

Zapraszamy na naszą nową stronę z osłonami okiennymi, takimi jak rolety materiałowe, żaluzje drewniane i bambusowe, plisy, moskitiery

www.roletkikrakow.pl

 

MOSKITIERY OKIENNE RAMKOWE:

Moskitiera okienna ramkowa to trudnopalna siatka z włókna szklanego, napięta i osadzona w profilach aluminiowych zapewniających trwałość i stabilność. Jest przystosowana do wielokrotnych, bezinwazyjnych mocowań do futryny okiennej za pomocą metalowych, obrotowych zaczepów. Moskitiera ramkowa umożliwia otwieranie i zamykanie okna bez konieczności jej demontażu. Moskitiera ramkowa nadaje się do montażu we wszystkich systemach stolarki okiennej PCV, drewnianej i aluminiowej.

Moskitiera okienna ramkowa - Loggia System

Montowana w oknach i drzwiach uniemożliwia dostawanie się owadom i pyłkom oraz innym zanieczyszczeniom do wnętrza pomieszczeń, co zapewnia duży komfort wiosną i latem. Ma estetyczny i delikatny wygląd, dający prawie całkowitą przeźroczystość.

Moskitiera okienna ramkowa - Loggia System

Moskitiera to produkt wielosezonowy, odporny na warunki atmosferyczne. Jest to produkt przystosowany do używania przez okres całego roku, jednakże demontaż moskitiery na okres zimy, przedłuża jej żywotność. Możliwość prostego demontażu, a potem ponowne zamocowanie moskitiery w oknie, pozwala nam także na utrzymaniu jej w czystości.

Gama kolorystyczna profili aluminiowych pozwala nam na dobranie odpowiedniego koloru najbardziej zbliżonego do koloru ram okiennych.

 

MOSKITIERY DRZWIOWE RAMKOWE -  OTWIERANE (NA ZAWIASACH):

Moskitiera drzwiowa ramkowa, otwierana stosowana jest do zasłonięcia drzwi moskitiera drzwiowa otwierana2 - Loggia Systembalkonowych lub tarasowych. Jest to trudnopalna siatka z włókna szklanego, napięta i osadzona w profilach aluminiowych, montowana za pomocą zawiasów, otwierana na zewnątrz, a do jej zamknięcia służy zamek magnetyczny.  Poszerzony ramiak w dolnej części zabezpiecza moskitierę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz usztywnia konstrukcję. Jest to dobre rozwiązanie do często przekraczanych drzwi ze względu na łatwość otwierania i zamykania. 

W moskitierze drzwiowej, otwieranej można zastosować zawiasy z samozamykaczem, przez co drzwi będą zamykać się samoczynnie.

moskitiera drzwiowa otwierana

Odkopnik: jest to przeźroczysta lub przydymiona płyta z poliwęglanu komorowego (standard 20 cm)

umieszczona pod poprzeczką w dolnej części drzwi. Istnieje możliwość  zamontowania w niej przejścia dla małych zwierząt. Przejście  jest dostępne w dwóch rozmiarach (mały i średni), w kolorze białym lub brązowym.

Gama kolorystyczna profili aluminiowych pozwala nam na dobranie odpowiedniego koloru najbardziej zbliżonego do koloru ram okiennych.

 

 

MOSKITIERY DRZWIOWE RAMKOWE - PRZESUWNE:

Moskitiera drzwiowa przesuwna - Loggia SystemMoskitiera drzwiowa ramkowa, przesuwna stosowana jest głównie tam gdzie chcemy zaoszczędzić miejsce (np. na balkonach) oraz do szerokich drzwi balkonowych lub tarasowych. Jest to trudnopalna siatka z włókna szklanego, napięta i osadzona w profilach aluminiowych, osadzona w systemach szyn prowadzących. Wszystkie elementy przesuwne wysposażone są w odporne na ścieranie rolki jezdne, dzięki czemu nie wymagają częstej konserwacji a skrzydła lekko się przesuwają. W zależności od potrzeb oferujemy drzwi jedno lub dwuskrzydłowe.

Aspekty techniczne:

- Montaż torów jezdnych do ramy okna lub wnęki okiennej;

- W zależności od potrzeb dostępne są drzwi jedno lub dwuskrzydłowe;

- Istnieje możliwość zamontowania moskitiery przesuwnej jednoskrzydłowej na pojedynczym torze w otworach z zamontowaną roletą zewnętrzną. Warunkiem jest minimum 16 mm prześwitu od ramy do wewnętrznej strony pancerza rolety.

 

MOSKITIERY ZWIJANE, ROLOWANE:

Moskitiera zwijana może służyć do zabezpieczenia zarówno otworów okiennych jak i drzwiowych. Jest to trudnopalna siatka z włókna szklanego, która rozwija się z wałka ukrytego w kasetce (podobnie jak w roletach) i przemieszcza się w specjalnych prowadnicach. Dzięki montażowi w kasetce moskitierę można łatwo zwinąć i ukryć, wtedy kiedy nie jest nam potrzebna, a kasetka dodatkowo chroni moskitierę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Moskitiera wyposażona jest w mechanizm sprężynowy zwijający siatkę, a zastosowany spowalniacz daje możliwość płynnego nawoju siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.

Moskitiera zwijana, rolowana montowana jest do wnęki okiennej na prowadnicach, a do nich jest przykręcana kasetka.

 

moskitiera zwijana

Dwa rodzaje moskitiery zwijanej:

1. Wersja pozioma - Przesuwana lewo-prawo, stosowana do drzwi balkonowych lub tarasowych. Blokowanie moskitiery przy pomocy listwy magnetycznej pozwala łatwo i szybko ją rozwinąć i zwinąć. Dolna część listwy moskitiery poziomej wyposażona jest w rolkę ułatwiającą jej przesuwanie.

2. Wersja pionowa - przesuwana góra-dół, najczęściej stosowana do okien. Przy zwolnieniu siatki z uchwytów, spowalniacz moskitiery daje możliwość płynnego nawoju siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.

Istnieją 3 sposoby zamykania moskitiery pionowej:

Pierwszy:
Moskitiera z listwą magnetyczną (jak przy zamykaniu moskitiery w wersji poziomej) - Po rozwinięciu listwa z siatką mocowana jest do dodatkowej listwy magnetycznej

Drugi:
Moskitiera z zatrzaskiem - Listwa dolna blokowana jest w zatrzaskach znajdujących się w dolnej części prowadnic.

Trzeci:
Moskitiera z listwą hakową - Listwa dolna zaczepiana jest o dodatkową listwę zamontowanąw dolnej części moskitiery.

 

MOSKITIERY PLISOWANE:

Moskitiera plisowana jest to sztywna, plisowana, składająca się harmonijkowo siatka, podtrzymywana przez kilka rzędów naciągniętych linek.

Jest to nowoczesna moskitiera, które posiada unikalny system płynnych przesuwów i może otwierać się w różnych kierunkach. Przesuwy pozwalają na zatrzymaniu moskitiery w dowolnym miejscu.

Moskitiera jest doskonałym rozwiązaniem w miejscach, gdzie są zastosowane duże przeszklenia. Może być zamontowana w oknach, drzwiach, a takze na każdej innej dużej powierzchni do 3 m wysokości i 5 m szerokości, np drzwi na taras, balkon.

Moskitiera plisowana nie ogranicza funkcjonalności drzwi, a niska prowadnica dolna nie utrudnia przechodzenia.

Cztery rodzaje moskitiery plisowanej:

- pozioma,

- dwustronna,

- centralna,

- pionowa.